9 Mayıs 2011 Pazartesi

The Expendables (2010)

Bir sürü ünlü aktör(Jason Statham, Bruce Willis, Jet Li, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Mickey Rourke) oynadığı için özellikle dikkat çeken, ancak bunlardan Statham, Stallone ve Jet Li'nin dışındakilerin fazla görünmediği, ekibin bir görev için Güney Amerika'ya gönderilmesiyle başlayan olayları izliyoruz. Başroldeki ikiliden Statham bıçak kullanımında, Stallone ise mermide usta... Ayrıca araya biraz da kadın-aşk hikayesi sıkıştırmaya çalışılmış, ama çok havada kalmış, gereksiz görünüyor.

***spoiler
Biri ilk görüşte aşık olduğu bir kadın için her şeyi tehlikeye atıp sonra bana göre değildi zaten diyerek sallamıyor, diğeri aşık olduğu kadına kendi hakkında bir şey anlatmayıp bir de uzun süre haber vermeyip, evlenme teklifiyle geri döndüğünde kadını başkasıyla beraber yaşarken görüp vazgeçiyor.
***spoiler

Bir bıçakla bırakın kolu bacağı, bir darbeyle komple gövdeyi kesiyorlar, yani sahneler öyle abartılı; bazı dekorlarda(mesela sonlara doğru bina yıkılırken) ise biraz ucuza kaçılmış gibi duruyor. Cüneyt Arkın filmlerinin çok para harcanmış versiyonu gibi biraz film.

Tüm kötü yorumlarıma rağmen benim için orta karar bir filmdi, neden bilmiyorum öyle çok fazla sıkılmadım. Aksiyon filmi arayanlar izleyebilir.

1 yorum:

GEZİ/YORUM... dedi ki...

Dün gittiğim film THOR'du.. tavsiye ederim. bu filmede gitmekte fayda var :)