30 Ocak 2009 Cuma

Tatil=Film

Cnbc-e her ay çarşamba günleri bir yönetmenin 4 filmini gösterme olayı başlatmış, ocak ayını da Nuri Bilge Ceylan'a ayırmış. Ben de dün akşam İklimler'in son bir saatini yakalayınca seyrettim, geçen hafta da Mayıs Sıkıntı'sını sonlarına doğru yakalayıp izlemiştim. Bu filmde en beğendiğim, filmdeki küçük çocuğun cebinde taşıdığı ve eliyle sürekli sıcak tutarak civciv çıkmasını beklediği yumurtalardı. Filmde bir gün binbir uyarıyla dökmemesi öğütlenen bir sepet domatesi tepe bayır taşıyıp, yolun çoğu bittikten sonra düşen bir domatesi almak için eğilince cebinde taşıdığı yumurtalardan birinin kırılması ve bunun üzerine bütün domatesleri fırlatışı, sinirini üzüntüsünü domateslerden alışı....

Bugün de önce Üç Maymun'u izledim.Sonra da ailecek The Boy in the Striped Pyjamas adlı romanın sinema uyarlamasını izledik. Hitler dönemi almanyasında toplama kampına komşu evdeki, hitler askerinin çocuğunun yalnızlığı ve sonra bu çocuğun tanışıp edindiği yahudi arkadaşıyla hikayesi.. Özellikle küçük çocuğun oyunculuğu süperdi.

Peşine de Lost,Fringe... dizi dizi diziler

Bir de bu yaz büyük bir kısmında uyuyarak izlediğim The Wicker Man adlı film geldi aklıma, sanırım Nicholas Cage'in oynayıp da benim beğenmediğim tek film, ama filmin orjinal versiyonu daha iyi diye duydum.

Hiç yorum yok: